PEZMI na Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2012- relacja

W 2012 roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zaproponowałam mieszkańcom Dolnego Śląska warsztat „Jak zaplanować swoją ścieżkę zawodową?” oraz indywidualne konsultacje „Odkrywam siebie”.

Zainteresowanie tymi propozycjami świadczy o coraz większej świadomości społecznej o pożytku z zadawania pytań o swoją przyszłość i rozwój osobisty.

Warsztat dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – Wrocław.

Warsztat „Jak zaplanować swoją ścieżkę zawodową?” cieszył się przede wszystkim zainteresowaniem wśród wychowawców, nauczycieli i psychologów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszą szkołą, która przysłała swoje zgłoszenie był Zespół Szkół Integracyjnych, mieszczący się przy ul. Nowodworskiej we Wrocławiu.

Serdecznie dziękuję wychowawcy klasy, Pani mgr Annie Jędrzejczyk za zaproszenie oraz wspaniałą gościnę, natomiast uczniom, za zaangażowanie na zajęciach, dzielenie się wiedzą i entuzjazm w zaproponowanych przeze mnie ćwiczeniach.

„Odkrywam siebie” – indywidualne konsultacje – Wrocław.

Zapisy na listę uczestników konsultacji indywidualnych „Odkrywam siebie” zakończyły się już w pierwszych dniach września. Badanie predyspozycji zawodowych było często dla uczestników ciekawym odkryciem, inspiracją do określenia, bądź zmiany celów edukacyjno-zawodowych a niekiedy nawet celów życiowych. Bardzo często badanie to staje się potwierdzeniem naszej wiedzy osobie,  choć trudno nam jest ją samodzielnie w klarowny sposób określić.

Pytania o swoje naturalne talenty zadają sobie osoby w różnym wieku (od gimnazjalistów po osoby po 50 roku życia). Moimi gośćmi byli do dziś: studenci, gimnazjalista, uczeń LO, oraz specjaliści różnych profesji.

Osoby zainteresowane testem predyspozycji zawodowych zapraszam do kontaktu, natomiast na konsultacje w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zapraszam za rok!

„Odkrywam siebie” – indywidualne konsultacje – Dzierżoniów.

4 października 2012 roku odbyły się indywidualne konsultacje dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Uczniowie byli niezwykli:)

„Odkrywam siebie” – indywidualne konsultacje – Ząbkowice Śląskie.

Bardzo mi miło, że mogłam uczestniczyć w tak doskonale koordynowanej inicjatywie jaką jest Ząbkowicki Festiwal Nauki. Dziękuję również uczniom, którzy wzięli udział w konsultacjach: spotkania z Wami były dla mnie szczególnie cenne. Życzę wielu dobrych decyzji i sukcesów na ścieżce edukacyjno-zawodowej.