Kategorie
Aktualności

staże dla studentów w Ministerstwie Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju przygotowało program stażowy dla studentów. więcej…

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2016 r.

Kategorie
Aktualności

Zawód: barber

Masters of Barber

23 i 24 kwietnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się otwarte mistrzostwa Dolnego Śląska w barberingu (wizualna uczta dla brodaczy i entuzjastów dobrego cięcia) W programie między innymi pokazy barberskie i seminarium barberingowe. Więcej info na stronie wydarzenia oraz na facebook’owym profilu Masters of Barber.*

—————-

więcej o tym czym zajmuje się barber i jak nim zostać: http://esteticapolska.pl/moj-salon/artykul/jak-zostac-w-polsce-barberem

wszystko dla barberów oraz dla dbających o własne brody: http://beardman.pl/

Kategorie
Aktualności

Superwizja dla doradców

Dbając o swoje zdrowie i kondycję psychiczną a przede wszystkim o dobro Klienta, który korzysta z usług psychologa, doradcy zawodowego, terapeuty lub coacha, specjalista taki powinien co pewien czas korzystać z superwizji.

Superwizja to wymiana doświadczeń, przemyśleń, wspólne zastanawianie się nad źródłami trudności, szukanie istoty problemu, dochodzenie do nowych rozwiązań a także odkrywanie swoich uczuć i przekonań, nie uświadomionych wcześniej.

Podczas superwizji grupowej dzielimy się z fachowcami z naszej branży swoimi trudnościami, wątpliwościami i pomysłami, narzędziami. Konstruktywna, szczera informacja zwrotna dotycząca naszej pracy, tego co jest w niej cennego, oraz tego, co możemy jeszcze poprawić jest podstawą do ciągłego rozwoju zawodowego.

Spotkania grupy przeznaczone są dla osób:

  • zainteresowanych swoim rozwojem  zawodowym i szukających narzędzi wspierających autorefleksję i pracę doradcy,
  • pragnących lepiej rozumieć swoją relację z nimi;
  • pragną poszerzyć swoje umiejętności.

 

Korzyści z superwizji:

  • poszerzenie warsztatu doradcy i umiejętności pracy
  • lepsze zrozumienie Klientów, ich potrzeb, deficytów, zasobów i relacji jakie tworzą,
  • warsztat komunikacyjny,
  • zapobieganie wypaleniu zawodowemu;
  • uzyskanie wsparcia w przeżywanych trudnościach zawodowych.

 

Koszt uczestnictwa w grupie wynosi 50 zł za spotkanie.

Najbliższa superwizja grupowa odbędzie się 9 kwietnia 2016r. w godzinach 09.00 – 12.00

Zapraszam serdecznie!

canstockphoto34761638

 

 

Kategorie
Aktualności Blog

Jak dorobić będąc specjalistą w swojej branży?

Od pewnego czasu zauważam nowy trend wśród osób, które są specjalistami w swojej dziedzinie: poszukują dodatkowego zajęcia, które mogłoby wykorzystywać ich dotychczasowe doświadczenia a jednocześnie byłoby odskocznią od rutyny dotychczasowych obowiązków. Motywacje są różne: chęć dorobienia, znudzenie dotychczasową pracą, chęć jej urozmaicenia lub po prostu poszukiwanie pracy wiążącej się z prestiżem.

Rozwiązaniem, które nasuwa się samo jest nauczanie tego, w czym jest się doświadczonym specjalistą. I tak: panie, które przepracowały w kadrach wiele lat i teraz zarządzają takim działem lub są cenionymi specjalistami w tej dziedzinie, mogą uczyć nowe pokolenia kierowników personalnych, lub specjalistów kadr i wynagrodzeń; świetni sprzedawcy, którzy z czasem zarządzają działami sprzedaży mogą uczyć sprzedaży w najlepszy z możliwych sposób, czyli uzupełniając teoretyczne wykłady praktycznymi przykładami z własnego doświadczenia.

Czego brak takim specjalistom?

Najczęściej po prostu dobrego warsztatu szkoleniowca, czyli radzenia sobie z grupą, technik prowadzenia grupy i sposobu przekazywania i ustrukturalizowania wiedzy w taki sposób, by była jak najlepiej dopasowana do grupy odbiorców i rodzaju przekazywanej wiedzy.

Firmy szkoleniowe cenią sobie wysokiej klasy doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą jak przekazać swoją wiedzę dalej, niestety często barierą w nawiązaniu współpracy jest brak przygotowania trenerskiego takiej osoby. Oczywiście jest to inwestycja, jednak – jak już wielokrotnie wielu z nas mogło się przekonać – brak naszego działania zmierzającego do ciągłego podnoszenia swojej wartości na rynku pracy, prowadzi do powolnego zmniejszania naszych dochodów a w rezultacie – do wypadania z rynku.

W pewnym momencie dochodzimy więc do pytania: „którą szkołę trenerów wybrać”. Odpowiedź jest prosta: firmy, które same mają wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowych oraz prowadzą nadal taką działalność. Są miejscem cennym, nie tylko ze względu na olbrzymie doświadczenie praktyczne – co jest oczywiście bardzo istotne- ale z punktu widzenia naszego interesu, równie ważne może być to, że w trakcie kursu wykładowcy z uważnie przyglądają się uczestnikom szkolenia trenerskiego, wyławiając talenty, z którymi można będzie kontynuować współpracę po zaliczonym egzminie.

Nawet, jeśli nasza kariera trenera nie rozkwitnie natychmiast, bujnie, z siłą amazońskiej dżungli, to daje nam pewne perspektywy na przyszłość oraz wiele praktycznych narzędzi komunikacyjnych, interpersonalnych i wywierania wpływu, które możemy wykorzystywać niemal w każdym aspekcie naszego życia – nie tylko zawodowego.

rabat_PETRA

Kategorie
Aktualności Blog

Dla menedżerów.

Jeśli chcesz uzyskać działać szybko, sprawnie i efektywnie dowiedz się więcej o Twoim stylu sytuacyjnego wywierania wpływu. Jaki styl reprezentujesz? Czy w każdej sytuacji się on sprawdza? Jak możesz zrobić to lepiej?

Odpowiedzi na te pytania pomoże Ci udzielić badanie, określające Twój preferowany styl pracy z ludźmi.

Otwórz się na różnorodność: dowiedz się więcej.

Kategorie
Aktualności

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Kategorie
Aktualności Blog

Wrocław 2030 – jaki będzie?

Polskie Towarzystwo Socjologiczne o. Wrocław oraz Panato Café zapraszają na spotkanie popularnonaukowe w ramach cyklu „Socjologiczne Niedziele w Panato Cafe” zatytułowane: Jaki Wrocław 2030? Wokół strategii rozwoju miasta, które odbędzie się 13 grudnia 2015 o godzinie 17:00 w Panato Café (Wrocław, ul. Jedności Narodowej 68a). więcej

Kategorie
Aktualności

Socjologiczne Niedziele w Panato Café 15.11.2015r.

Spotkanie pt.: ‚Bez Boga na co dzień. Dyskusja o polskich ateistach’, organizowane przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, odbędzie się 15 listopada 2015 o godzinie 17:00 w Panato Café (Wrocław, ul. Jedności Narodowej 68a)

W dyskusji udział wezmą: dr Radosław Tyrała (Akademia Górniczo-Techniczna w Krakowie) oraz Jarosław Augustynowicz (Polskie Stowarzyszenie Racjonalistyczne). Spotkanie poprowadzi dr Olga Nowaczyk, socjolożka z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

 

Kategorie
Aktualności Blog

Zakładasz/prowadzisz biznes? Tego wykładu nie możesz przegapić!

15 września 2015r. we Wrocławiu odbyło się śniadanie biznesowe organizowane w cyklu Akademii Biznes Trendy. Jednym z zaproszonych gości był Jacek Kotarbiński, autor subiektywnego bloga o sztuce marketingu, którego wykład może być inspiracją dla przedsiębiorców, specjalistów ds. marketingu oraz osób planujących swój biznes. Wykład można podsumować jednym zdaniem: nowoczesny i odpowiedzialny biznes kieruje się dobrem klienta. Można też ująć to bardziej biznesowo:

szczesliwy

Marta Idkowiak

Kategorie
Aktualności Blog

Wykłady PEZMI na DFN2015 już za nami

W sobotę 19 września 2015 r. odbyły się wykłady organizowane przez firmę PEZMI w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2015. W wykładzie „Jak skutecznie uczyć się języków obcych?” i warsztacie „Jestem obcokrajowcem we Wrocławiu. Jak sobie radzić?” wzięło udział łącznie kilkadziesiąt osób. Wierzymy, że podobnie jak dla nas, również dla Uczestników, wykłady były inspiracją i motywacją do działania. Miło nam, że tak trudno było rozstać się po zajęciach a pytaniom i refleksjom Uczestników nie było końca. Cieszymy się również, że Uczestnicy tak chętnie dzielili się swoim doświadczeniem, również tym negatywnym (kilkanaście lat nauki lub prób jej podejmowania i brak efektów) i imponująco pozytywnym (umiejętność komunikowania w kilku językach). Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność.

Kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki już za rok.
Do zobaczenia!

Na naszym profilu Facebook można obejrzeć galerię zdjęć z tegorocznych wykładów.