4 czerwca 2014r.

Dziękuję Profesorowi Savicasovi i Organizatorom spotkania za dzisiejszą ucztę dla umysłu. Zawsze ceniłam sobie możliwość przetestowania w praktyce poznanych wcześniej teorii.

Profesor przekazał nam dziś jak w stosować metodę Career Construction Interviev, polegającą na zadaniu osobie, z którą pracujemy, pięciu podstawowych pytań. Pytania te ułatwiają wgląd w siebie („opowiedzenie własnej historii”) – przyczyniają się do precyzyjnego samookreślenia, a jak wspomniał prof. Savicas: „jasna, wyraźna historia sprawia, że nasze wybory stają się wyraźne”.

„Nasza historia jest o tym, czego nam brakuje… o tej luce”, pozwala określić jak „zapanować efektywnie nad tym, co biernie nas trapi”, pozwala lepiej określić „coś co nas leczy, co jest wyrazem szacunku dla naszej rodziny i przydaje się innym ludziom” – czyli spełnienia. Te słowa to podsumowanie większości spotkań z odwiedzającymi mnie osobami: chcemy robić to, co ma dla nas sens, co pozwala zachować szacunek dla nas i naszych bliskich, i co przydaje się innym ludziom.

Więcej o teorii prof. Savicasa mozna przeczytać w publikacji dr Joanny Minty „Od aktora do autora” dostępnej na stronie: Euroguidandce.