Dolnośląski Festiwal Nauki 2019

W tym roku tematyka Festiwalu jest niezwykle interesująca! Hasło „Między duchem a materią” zainspirowało mnie do zmiany formuły, i zamiast kilku indywidualnych konsultacji, proponuję spotkanie w szerszym gronie.

W tym roku, 21 września, spotkamy się w niezwykłym miejscu (Szkoła Podstawowa Leonardo, ul. Jedności Narodowej 112, I p.) aby porozmawiać o najnowszej teorii prof. Davida A. Kolba. Osoby prowadzące warsztaty dla dorosłych stosują, znany i ceniony od lat, cykl Kolba, który zdecydowanie ułatwił przekazywanie wiedzy tej grupie wiekowej. W ostatnich książkach: „Experiental Learning” oraz napisanej we współpracy z Kay Peterson „How You Learn Is How You Live: Using Nine Ways of Learning to Transform Your Life”, profesor Kolb podszedł szerzej do zagadnienia nauczania określając 9 typów uczenia się, już bez względu na wiek, a więc jest to teoria do wykorzystania w tworzeniu programów nauczania i programów szkoleniowych dla każdej grupy wiekowej. Każdy z typów ma swoje cechy charakterystyczne i preferencje do uczenia się. Jak wynika z badań „szkolny” sposób nauczania jest efektywny tylko dla części społeczeństwa. Pozostali to niewykorzystany potencjał!

Pierwszą część spotkania zajmie nam zdefiniowanie typów Kolba, część druga będzie przestrzenią do wymiany opinii i myśli związanych z zagadnieniem nauczania i uczenia się.

Zapraszam serdecznie!

Zapisy odbywają się w terminie: od 1 sierpnia do 15 września 2019 r. Uprzejmie proszę o zgłoszenia na adres e-mail: marta@idkowiak.pl.

Strona Dolnośląskiego Festiwalu Nauki: tutaj…

Zbiórka funduszy na kontynuację działań DFN: tutaj…